Obliczenia i dobór sprężyn gazowych

Aby dobrać odpowiednią sprężynę gazową do danego zastosowania, ważne jest prawidłowe obliczenie wymaganej siły. Obliczenia nie są trudne, ale muszą być wykonane dokładnie. Aby obliczyć wymaganą siłę sprężyny gazowej, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób zostanie on zastosowany. Istnieją dwa różne rodzaje:

Aby obliczyć przybliżone ciśnienie w Newtonach sprężyny gazowej, potrzebnych jest kilka danych, takich jak:

Dalsze kryteria obliczeń i doboru sprężyn gazowych

Po obliczeniu wymaganej siły można rozpocząć wybieranie innych kryteriów sprężyny gazowej. Jednym z nich jest wybór materiału z którego wykonana jest sprężyna gazowa. Nie wszystkie materiały nadają się do środowiska, w którym zostanie zamontowana sprężyna gazowa. Temperatura, waga i na przykład odporność na korozję mogą ograniczać niektóre możliwości.

Zastosowanie sprężyn gazowych odpowiednich do danej aplikacji oznacza, że będą one podlegać mniejszemu zużyciu i nie ulegną awarii. Unika się wówczas problemów i dodatkowych kosztów.

Z przyjemnością doradzimy Państwu w kwestiach takich jak wybór materiału. Zapraszamy również do kontaktu ze SpringMasters w celu uzyskania porady dotyczącej obliczenia wymaganej siły.

X

Sprężyna gazowa do włazu

Sprężyna gazowa do klapy

Zastosowanie ze spręzyną ciągnącą

Wybór aplikacji

chevron

1Dalsze specyfikacje

Kąt początkowy
spacer
H = długość włazu / klapy
spacer
S = odległość od środka ciężkości


R = kąt otwarcia
spacer
T = grubość włazu / klapy
spacer
G = waga
spacer
Ilość sprężyn gazowych


Rodzaj wykonania

SpringMasters może określić punkty mocowania

Uwagichevron

2Dane kontaktowe


Nazwa/ nazwa firmy*


E-mail*


Numer telefonu


Kraj